Kosten: € 3200,- | € 2758,- voor abonnees

Inschrijven mogelijk t/m 13 mei 2025

Algemeen

Specialisme:      Psychiaters, (ziekenhuis-)apothekers en verpleegkundig specialisten GGZ
Deelnamekosten: *      € 2.758,- voor abonnees van Psyfar (vs)  
€ 3.200,- voor niet-abonnees  
Accreditatie:      Accreditatie in aanvraag voor 18 tot 20 nascholingspunten door de NVvP en de VSR, afhankelijk van het definitieve programma. 
Locatie:      De Cierk: Maritiem Plein 10, 8400 Oostende – Oosteroever, België.

* Prijzen zijn inclusief hotelovernachting, parkeerkosten, catering (waaronder 2x diner), activiteiten, cursusmateriaal en online toegang tot Psyfar (vs) (tot een maand na afloop van de masterclass).


Een ervaren multidisciplinair docententeam onder leiding van prof.dr. Eric Vermetten zal tijdens deze vierdaagse masterclass ingaan op de neurobiologie van PTSS, het voorkomen en behandelen van polyfarmacie en evidence-based farmacotherapie. Er wordt kennisgemaakt met diverse evidence based psychotherapieën voor PTSS waaronder Imaginaire Exposure, Narratieve Exposure Therapie en EMDR, en er worden handvatten geboden voor (differentiaal)diagnostiek en behandeling van complexe PTSS. Verder komen de risico's en interacties van het gebruik van psychofarmaca bij PTSS komen aan bod. Natuurlijk is ook bij deze masterclass volop ruimte voor het inbrengen van vragen en eigen casuïstiek.

Leerdoelen
Na het volgen van de masterclass:
Bent u bekend met de neurobiologie van PTSS;
Heeft u kennis over de geschiedenis van psychofarmacologie;
Heeft u (betere) handvatten om de afweging tussen psychofarmaca en psychotherapie te maken;
Kunt u polyfarmacie behandelen en voorkomen;
Bent u bekend met de risico's en interacties van het gebruik van psychofarmaca bij PTSS;
Heeft u kennis over evidence-based farmacotherapie bij PTSS;
Bent u in staat om complexe PTSS te herkennen en behandelen;
Bent u bekend met de richtlijnen en het integreren van farmacotherapie in de behandeling van PTSS.
 

Opzet masterclass
De masterclass bestaat uit vier aaneengesloten dagen en vindt plaats op dinsdag 13 mei t/m vrijdag 16 mei 2025. Op deze dagen krijgt u verschillende onderwijsvormen aangeboden, zoals college/presentatie, workshops, om tot een optimaal leerrendement te komen. Daarnaast is er ook ruimte voor ontspanning met een tweetal ontspannende groepsactiveiten en gezamenlijke diners.

De masterclass is volledig onafhankelijk en ongesponsord en biedt u een vertaling van actuele, wetenschappelijke inzichten naar de praktijk. In een ontspannen sfeer en in kleine setting (max. 40 deelnemers) kunt u van gedachten wisselen met uw collega’s én de experts.

Voorbereiding
Voorafgaand aan de masterclass kunt u in de online omgeving alvast een paar artikelen vinden ter voorbereiding van de cursus. Vooral de overzichtsartikelen van prof. dr. Eric Vermetten verdienen de aanbeveling om door te nemen. Daarnaast kunt u vrijblijvend de entreetoets maken om uw kennis te toetsen. 

Casuïstiek en vragen
Casuïstiek en vragen mogen voorafgaand aan de masterclass aan Psyfar worden gemaild via evenementen@prelum.nl. Vermeld in de mail duidelijk dat het een casus/vraag betreft voor de masterclass PTSS. Vanwege de voorbereiding van de docenten ontvangen wij vragen en casuïstiek idealiter twee weken voorafgaand aan de masterclass.

Locatie
De masterclass vindt plaats bij De Cierk in Oostende. Een prachtige locatie direct aan zee. Met de overzetboot varen we iedere ochtend in een kleine tien minuten van Oostende Centrum naar de Oosteroever. De lunch staat voornamelijk in het teken van vis en schaal- en schelpdieren die in de ochtend door de eigenaar zelf wordt gevangen. Mocht u allergisch zijn voor schaal- en schelpdieren of geen vis eten, geef dit dan aan in de opmerkingen zodat we voor een alternatief kunnen zorgen. 

De masterclass is in 2024 beoordeeld met een 8,9! Ervaringen van deelnemers:
'Voor mij was het een prettige masterclass. Ik heb veel kunnen leren waarmee ik in mijn dagelijkse praktijk verder kan.'
'Het mooie gemengde programma waar verschillende aspecten aan de orde kwamen'
'de positieve uitstraling van de lesgevers, de openheid om te praten en te overleggen, de afwisseling met ontspanning, de duidelijkheid van de voorstellingen, de lengte van de lessen, en de pauzes'

Programma

Dag 1 | Dinsdag 13 mei
13.30 - 14.30 Ontvangst met lunch & registratie
14.30 - 15.30 Inleiding door dagvoorzitters en voorstelronde | Alle docenten
15.30 - 16.30 Onderwerp volgt nog | Erik de Soir
16.30 - 17.00 Pauze
17.00 - 18.00 (G)roeien op de golven van PTSS | Nicole Ruysschaert
18.00 - 19.00 Basis van de psychotraumatologie | Joop de Jong
19.30 - 21.30 Gezamenlijk diner
   
Dag 2 | Woensdag 14 mei
07.30 - 08.00 Ontbijt bij het hotel 
08.00 - 08.30 Reizen met het bootje naar de overkant
08.30 - 09.30 Veerkracht | Bart Rutten
09.30 - 10.30 Biologisch framework van PTSS | Eric Vermetten
10.30 - 11.00 Pauze
11.00 - 12.30 Doorbreek de stilte | Joop de Jong & Jacqueline Dozy
12.30 - 13.30 Lunchpauze
13.30 - 14.30 Activiteit | Korte rondleiding bij Fort Napoleon of vrije tijd
14.30 - 16.00 EB Farmacotherapie bij PTSS | Joop de Jong & Eric Vermetten
16.00 - 16.30 Pauze
16.30 - 18.00 Werkvormen | Alle docenten
18.30 - 20.30 Gezamenlijk diner
   
Dag 3 | Donderdag 15 mei
07.30 - 08.00 Ontbijt bij het hotel
08.00 - 08.30 Reizen met het bootje naar de overkant
08.30 - 10.30 EB Psychotherapie bij PTSS | Ellen Klaassens
10.30 - 11.00 Pauze
11.00 - 12.00 PTSS als systemische stoornis | Anand Ramlal
12.00 - 13.00 Innovatie en wetenschap over MDMA | Tijmen Bostoen
13.00 - 14.00 Lunchpauze
14.00 - 15.00 Culturele factoren | Katinka Haar
15.00 - 16.15 Activiteit | Yoga
16.15 - 16.30 Korte pauze
16.30 - 18.00 Werkvormen | Alle docenten
18.00  Diner op eigen gelegenheid
   
Dag 4 | Vrijdag 16 mei
07.30 - 08.00 Ontbijt bij het hotel
08.00 - 08.30 Reizen met het bootje naar de overkant
08.30 - 10.00 Kinderen met PTSS | Katinka Haar
10.00 - 10.30 Pauze
10.30 - 12.00 Complexiteit | Joop de Jong & Ellen Klaassens
12.00 - 12.15 Korte pauze
12.15 - 13.15 Verlies | Jessie Delooz
13.15 - 13.45 Afsluiting | Alle docenten
13.45  Lunch; op locatie of to go
   

Programma onder voorbehoud.

Sprekers

Klinisch psycholoog-psychotherapeut
Psychiater | Hoogleraar in de Neurowetenschappen van Psychische Stoornissen
Psychiater en Systeempsychotherapeut

Locatie

De Cierk
Maritiem Plein 10
8400 Oostende – Oosteroever, België.

Route plannen